Product BS 11
Mounting Accessories
Mounting Clamp
Ident. no.: 69462- fixing clamp
- plastic: PBT

General data
| EAN | 4047101113259 |
| eCl@ss-Code (V5.1.4): | 27279201 -/- Connectivity (accessories sensors) |
| Customs tariff number | 39269097900 |
| Country of origin | DE |
| Weight | 17 g |
Technical Data
| Accessory type | Mounting clamp |
| For use with | Inductive sensors Cylindrical sensors |
| Construction size | 15 x 46 x 30 mm |
| Housing diameter | Ø 11 mm |
| Housing material | Plastic, PBT |

