Product TN902-Q175L200-H1147
UHF Read/Write Device
Ident. no.: 7030457- Rectangular, height 60 mm
- Active face in front
- Plastic, ABS
- Device only suitable for operation in North America (NA) at 902…928 MHz (USA, Canada, Mexico)

General data
| EAN | 4047101267525 |
| eCl@ss-Code (V5.1.4): | 27280401 -/- Identification RFID |
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | CN |
| Weight | 1544 g |
Technical Data
| Technology | UHF RFID |
| Region (UHF) | USA, Canada, Mexico (902…928 MHz) |
| Radio communication and protocol standards | ISO 18000-63, EPCglobal Gen 2 |
| Design | Rectangular |
| Construction size | 200 x 175 x 60 mm, Q175L200 |
| Mounting | Non-flush |
| Fieldbus Protocol | Connection to RFID interface |
| Housing material | Aluminium, AL, Silver |
| Ambient temperature | -20…+50 °C |
| Protection class | IP67 |
Data Sheets
Brochure/Folder/Flyer (BRO)
CAD File
Catalog
Configuration Manual
Configuration Software
Firmware
Manual
Quick Start Guide
Mounting accessories
|
RH-Q240L280/Q280L640
Arm bracket for UHF RFID read/write heads TNxxx-Q175L200-H1147, TNxxx-Q240L280-H1147 and TNxxx-Q280L640-H1147 |
7030296 |

