Product TW-R30-K9
HF Tag
Ident. no.: 7030565- FRAM memory 9 kB
- Not for direct mounting on metal

General data
| EAN | 4047101306132 |
| eCl@ss-Code (V5.1.4): | 27280401 -/- Identification RFID |
| Customs tariff number | 8536504000 |
| Country of origin | DE |
| Weight | 3 g |
Technical Data
| Technology | HF RFID |
| Memory type | FRAM |
| Design | Hard tag |
| Housing diameter | Ø 30 mm |
| Mounting | Metal-free |
| Memory size | 9216 Byte |
| Freely usable memory | 8192 Byte |
| Housing material | Plastic, PA6 |
| Active area material | Plastic, PA6, black |
| Temperature during read/write access | -40…+85 °C |
| Temperature outside detection range | -40…+90 °C |
| Protection class | IP69K |

