Product BI20-G47-AP4X-0.2-RSCV4T
Inductive Sensor
Ident. no.: 1564592- Threaded barrel, PG36
- Chrome-plated brass

General data
| Customs tariff number | 8536507000 |
| Country of origin | DE |
| Weight | 286.88 g |
Technical Data
| Design | Threaded barrel |
| Construction size | Pg 36 |
| Rated switching distance | 20 mm |
| Mounting | Flush |
| Switching frequency | 0.10 kHz |
| Cable length (L) | 2.0 m |
| Housing material | Metal, CuZn, Chrome-plated |
| Ambient temperature | -25…+70 °C |
| Protection class | IP67 |

