Product BI5-G18-AP6X-B1441 50MM
Inductive Sensors
Ident. no.: 4696799- M18 × 1 threaded barrel
- Chrome-plated brass

General data
| Customs tariff number | 8536507000 |
| Country of origin | DE |
| Weight | 123 g |
Technical Data
| Design | Threaded barrel |
| Construction size | M18 x 1 |
| Rated switching distance | 5 mm |
| Mounting | Flush |
| Switching frequency | 0.50 kHz |
| Housing material | Metal, CuZn, Chrome-plated |

