Product BTS-DSU35-DOME RD/GN
Mounting Accessories
Optical Indicator Dome
For DSU35 Dual Sensors
Ident. no.: 6901073- Optical indicator dome made of plastic
- For toolless mounting on actuators, end position damped
- Red/green
- Order BTS‐DSU35‐DOME COVER separately as a cover

General data
| EAN | 4047101198690 |
| eCl@ss-Code (V5.1.4): | 27279201 -/- Connectivity (accessories sensors) |
| Customs tariff number | 8538906000 |
| Country of origin | US |
| Weight | 10 g |
Technical Data
| For use with | Dual sensors |
| Construction size | 19.3 mm |
| Housing diameter | Ø 40 mm |
| Housing material | Plastic, ABS |

