Product PSU67-11-2440/P
Compact power supply module in IP67
24 VDC output voltage - 3.8 A output current
Ident. no.: 6884257- Broad temperature range
- Status LED

General data
| EAN | 4047101385076 |
| eCl@ss-Code (V5.1.4): | 27049002 -/- DC supply |
| Customs tariff number | 8538908180 |
| Country of origin | DE |
| Weight | 808 g |
Technical Data
| Power supply | 230 VUC |
| Nominal output voltage | 24 V |
| Output voltage | 24 VDC |
| Nominal current | 3.8 A |
| Parallel mode | no |
| Power Good Output | no |
| Electrical connection | Connector |
| Dimensions | 85 x 172 x 35 mm |
| Protection class | IP67 |

