Product PSU67-3P-1MP-2M5-24200-F
Smart Power Supply Module in IP67
24…28 VDC Output Voltage
3-Phase, 2 × 10 A Output Current
Ident. no.: 100025679- Broad temperature range
- Status LED
- High efficiency, > 95 %
- 3-phase AC input, 7/8" multi-coded
- Current-limited outputs, 2 × 7/8", 5-pin
- Protection by eFuse (V1 + V2 bridged)
- Relay contact for checking the DC status
- LED interface and control knobs for maximum flexibility

General data
| EAN | 4047101535655 |
| eCl@ss-Code (V5.1.4): | 27049002 -/- DC supply |
| Customs tariff number | 8536504000 |
| Country of origin | CH |
| Weight | 1677 g |
Technical Data
| Power supply | 3 × AC 380…480 V |
| Nominal output voltage | 24 V |
| Output voltage | 24…28 VDC |
| Nominal current | 20 A |
| Status interface | Relay output (DC-OK) |
| Internal fuse | V1 + V2 bridged |
| Parallel mode | no |
| Power Good Output | no |
| Dimensions | 183 x 180.6 x 58.7 mm |
| Protection class | IP67 |
Data Sheets
Brochure/Folder/Flyer (BRO)
Instructions for Use
Manufacturer's Declaration
Quick Start Guide
Connectivity accessories — Power supply
|
RSM RKM 44P-2M
Power supply cable, extension cable, 7/8″ female connector–male connector, straight, 4-pin, multi-coded, cable length: 2 m, jacket material: TPE, black |
U-97252 |
|
RKM 44P-2M
Power supply cable, connection cable, 7/8″ female connector, straight, 4-pin, multi-coded, cable length: 2 m, jacket material: TPE, black |
U-97254 |

