Product WK 4T-*/S529
Actuator and Sensor Cordset
Connection Cordset
Ident. no.: 777001770- Right angle Female M12 eurofast Connector

General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | US |
| Weight | 1.1 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Design | Single-ended |
| Connector A | Female, M12 × 1, Right angle, A-code |
| Number of contacts | 4 |
| Coupling nut | Brass, CuZn, Nickel-plated |
| Voltage | 250 V |
| Current | 4 A |
| Cable jacket | TPU, Yellow |
| Number of Conductors | 3 |
| Special Features | Shielded |
| Approvals | CE, RoHS |

