Product BKM 14-836-*
Actuator and Sensor Cordset
Connection Cordset
Ident. no.: 777002000- Straight Female M16 versafast Connector

General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 1.1 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Design | Single-ended |
| Connector A | Female, M16 × 0.75, Straight |
| Number of contacts | 14 |
| Coupling nut | Brass, CuZn, Nickel-plated |
| Voltage | 30 V |
| Current | 3 A |
| Cable jacket | PVC, Black |
| Number of Conductors | 10 |
| Special Features | Shielded |
| Approvals | CE |

