Product CKMV 19-19-*
Actuator and Sensor Cordset
Connection Cordset
Ident. no.: 777002435- Straight Female M23 multifast Connector

General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | DE |
| Weight | 1.1 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Design | Single-ended |
| Connector A | Female, M23 × 1, Straight |
| Number of contacts | 19 |
| Coupling nut | Stainless Steel, Passivated |
| Voltage | 150 V |
| Current | 9 A |
| Cable jacket | PVC, Yellow |
| Number of Conductors | 19 |
| Special Features | Tray cableShielded |
| Approvals | CE, RoHS, UL Listed, UL 2238 |

