Product VBM 40-*
4-port Junction Box with Cable Home Run
M12 eurofast I/O Ports
Ident. no.: 777002523- M12 eurofast I/O Ports
- Side Exit Home Run
- Aluminum Housing

General data
| Customs tariff number | 8536908530 |
| Country of origin | CN |
| Weight | 1.1 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Number of ports | 4 |
| I/O Port | Female, M12 × 1 |
| Signals Per Port | 1 |
| Homerun connector | Cable, Side exit |
| Housing material | Aluminum |
| Voltage | 48 V |
| Current Per Port | 4 A |

