Product RKV 4.4T-*-RSV 4.4T
Actuator and Sensor Cable
Extension Cable
Ident. no.: 777002592- Straight Female M12 eurofast Connector
- Straight Male M12 eurofast Connector

General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | US |
| Weight | 1.1 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Design | Double-ended |
| Connector A | Female, M12 × 1, Straight, A-code |
| Number of contacts | 4 |
| Coupling nut | Stainless Steel, Passivated |
| Connector B | Male, M12 × 1, Straight |
| Number of contacts | 4 |
| Coupling nut | Stainless Steel, Passivated |
| Voltage | 250 V |
| Current | 4 A |
| Cable jacket | PVC, Gray |
| Number of Conductors | 4 |
| Special Features | Tray cable |
| Approvals | UL Listed, CSA, RoHS |

