Product VKW 4M-*-VSG 4M/S90
Actuator and Sensor Cordset
Extension Cordset
Ident. no.: 777002688- Right Angle Female M5 pentafast Connector
- Straight Male M5 pentafast Connector

General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 1.1 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Design | Double-ended |
| Connector A | Female, M5 × 0.5, Right angle |
| Number of contacts | 4 |
| Coupling nut | Brass, CuZn, Nickel-plated |
| Connector B | Male, M5 × 0.5, Straight |
| Number of contacts | 4 |
| Coupling nut | Brass, CuZn, Nickel-plated |
| Voltage | 125 V |
| Current | 1 A |
| Cable jacket | TPU, Yellow |
| Number of Conductors | 4 |
| Approvals | CE, RoHS |

