Product WK 4.4T-*-P7X2
Actuator and Sensor Cordset
Connection Cordset
Ident. no.: 777003935- Right angle Female M12 eurofast Connector

General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 1.1 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Design | Single-ended |
| Connector A | Female, M12 × 1, Right angle, A-code |
| Number of contacts | 4 |
| Coupling nut | Brass, CuZn, Nickel-plated |
| Voltage | 30 V |
| Current | 4 A |
| Cable jacket | PVC, Gray |
| Number of Conductors | 4 |
| Special Features | LEDTray cable |
| Approvals | CSA C22.2 No. 182.3, CE, RoHS, UL Listed, UL 2238 |

