Product RSCV 483-*M
PROFIBUS-PA Cordset
Connection Cordset
Ident. no.: 777007403- Straight Male M12 eurofast Connector
General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 1.1 g |
Technical Data
| Application | Data |
| Design | Single-ended |
| Connector A | Male, M12 × 1, Straight, A-code |
| Number of contacts | 4 |
| Coupling nut | Stainless Steel, Passivated |
| Fieldbus Protocol | PROFIBUS-PA |
| Voltage | 250 V |
| Current | 4 A |
| Cable jacket | PVC, Orange |
| Number of Conductors | 2 |
| Special Features | Tray cableExposed runShielded |
| Approvals | FM Div.2, CSA Div. 2, CSA C22.2 No. 182.3, CE, RoHS, UL Listed, UL 2238 |

