Product VAS 22-F669-*M-WS 5.3T
Double-ended Cordset
Right angle Female Connector to Right angle Male Connector
Ident. no.: 777015268- Female Valve plug form A (18mm) Connector
- Right angle Male M12 eurofast Connector
General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | US |
| Weight | 1.1 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Design | Double-ended |
| Connector A | Female, Valve form A (18mm), Right angle |
| Number of contacts | 4 |
| Connector B | Male, M12 × 1, Right angle |
| Number of contacts | 5 |
| Coupling nut | Brass, CuZn, Nickel-plated |
| Voltage | 48 V |
| Current | 4 A |
| Cable jacket | TPU, Gray |
| Number of Conductors | 3 |
| Approvals | CE, RoHS |

