Product VAS 3-A544-*M
Actuator and Sensor Cordset
Connection Cordset
Ident. no.: 777015271- Female Valve plug form A (18mm) Connector
General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | US |
| Weight | 1.1 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Design | Single-ended |
| Connector A | Female, Valve form A (18mm), Right angle |
| Number of contacts | 4 |
| Voltage | 220 V |
| Current | 4 A |
| Cable jacket | TPU, Yellow |
| Number of Conductors | 4 |
| Approvals | CE, RoHS |

