Product PKG 3M-*-RS 4T/S90/S101
Double-ended Cordset
Straight Female Connector to Straight Male Connector
Ident. no.: 777015611- Straight Female M8 threaded picofast Connector
- Straight Male M12 eurofast Connector

General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 40.85 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Design | Double-ended |
| Connector A | Female, M8 × 1, Straight |
| Number of contacts | 3 |
| Coupling nut | Brass, CuZn, Nickel-plated |
| Connector B | Male, M12 × 1, Straight |
| Number of contacts | 4 |
| Coupling nut | Brass, CuZn, Nickel-plated |
| Voltage | 125 V |
| Current | 4 A |
| Cable jacket | TPU, Black |
| Number of Conductors | 3 |
| Special Features | High Flex/C-track cable |
| Approvals | CSA C22.2 No. 182.3, CE, RoHS, UL Recognized |

