Product PKG 4Z-*-RS 4.4T/S760/S771
Double-ended Cordset
Straight Female Connector to Straight Male Connector
Ident. no.: 777015625- Straight Female M8 threaded picofast Connector
- Straight Male 1/2” microfast Connector

General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 1.1 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Design | Double-ended |
| Connector A | Female, M8 × 1, Straight |
| Number of contacts | 4 |
| Coupling nut | Plastic, POM, Black |
| Connector B | Male, 1/2″-20 UNF, Straight |
| Number of contacts | 4 |
| Coupling nut | Brass, CuZn, Nickel-plated |
| Voltage | 125 V |
| Current | 2 A |
| Cable jacket | PVC, Black |
| Number of Conductors | 4 |
| Approvals | CSA C22.2 No. 182.3, CE, RoHS, UL Recognized |

