Product DB9F/TR DB9M 572-*M
DeviceNet™ Cordset
Extension Cordset
Ident. no.: 777016123- Straight Female D9S/D-sub Connector
- Straight Male D9S/D-sub Connector
General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | US |
| Weight | 1.1 g |
Technical Data
| Application | Data |
| Design | Double-ended |
| Connector A | Female, DB9, Straight |
| Number of contacts | 9 |
| Connector B | Male, DB9, Straight |
| Number of contacts | 9 |
| Fieldbus Protocol | DeviceNet |
| Voltage | 250 V |
| Current | 4 A |
| Cable jacket | PVC, Gray |
| Number of Conductors | 4 |
| Special Features | Tray cableShielded |

