Product WSC 254-*M/C1251
AS-Interface Cordset
Connection Cordset
Ident. no.: 777016131- Right angle Male M12 eurofast Connector
General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | DE |
| Weight | 1.1 g |
Technical Data
| Application | Data |
| Design | Single-ended |
| Connector A | Male, M12 × 1, Right angle, A-code |
| Number of contacts | 4 |
| Coupling nut | Brass, CuZn, Nickel-plated |
| Housing material/finish | Stainless Steel |
| Housing material/finish | Stainless Steel |
| Fieldbus Protocol | AS-Interface |
| Voltage | 250 V |
| Current | 4 A |
| Cable jacket | PVC, Yellow |
| Number of Conductors | 2 |
| Special Features | Tray cableExposed run |

