Product WK 4.4T-*-RS 4.4T/S1587
Double-ended Cordset
Right angle Female Connector to Straight Male Connector
Ident. no.: 777017232- Right angle Female M12 eurofast Connector
- Straight Male M12 eurofast Connector

General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 1.1 g |
Technical Data
| Application | Data |
| Design | Double-ended |
| Connector A | Female, M12 × 1, Right angle, A-code |
| Number of contacts | 4 |
| Coupling nut | Brass, CuZn, Nickel-plated |
| Connector B | Male, M12 × 1, Straight |
| Number of contacts | 4 |
| Coupling nut | Brass, CuZn, Nickel-plated |
| Fieldbus Protocol | AS-Interface |
| Voltage | 250 V |
| Current | 4 A |
| Cable jacket | TPE, Yellow |
| Number of Conductors | 4 |
| Special Features | Weldlife Cable |
| Approvals | UL Listed, CSA, RoHS |

