Product BSWM 19 CKM 19-996-*/S90
Actuator and Sensor Cordset
Extension Cordset
Ident. no.: 777029009- Right angle Male M16 versafast Connector
- Straight Female M23 multifast Connector

General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 1.1 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Design | Double-ended |
| Connector A | Male, M16 × 0.75, Right angle |
| Number of contacts | 19 |
| Coupling nut | Brass, CuZn, Nickel-plated |
| Connector B | Female, M23 × 1, Straight |
| Number of contacts | 19 |
| Coupling nut | Brass, CuZn, Nickel-plated |
| Voltage | 30 V |
| Current | 2 A |
| Cable jacket | TPU, Black |
| Number of Conductors | 19 |
| Special Features | Shielded |
| Approvals | CE, RoHS |

