Product VIS 2-B653-*M
Actuator and Sensor Cordset
Connection Cordset
Ident. no.: 777031228- Female Valve plug form I (11mm) Connector
General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 1.1 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Design | Single-ended |
| Connector A | Female, Valve form I (11mm), Right angle |
| Number of contacts | 3 |
| Voltage | 48 V |
| Current | 4 A |
| Cable jacket | PVC, Gray |
| Number of Conductors | 3 |
| Special Features | Tray cable |
| Approvals | CE |

