Product 8MB12Z-5-*/S651
Actuator and Sensor Junction Box
8 Port
Ident. no.: 777037314- M12 eurofast Junction Box
- 8 ports
- Side exit home run cable
- Plastic housing
General data
| Customs tariff number | 8536908530 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 1.1 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Number of ports | 8 |
| I/O Port | Female, M12 × 1 |
| Signals Per Port | 2 |
| Homerun connector | Cable, Side exit |
| Housing material | Plastic |
| Voltage | 60 V |
| Current Per Port | 2 A |

