Product VB 60-P7X7-*-CSSM12
Actuator and Sensor Junction Box
6 Port
Ident. no.: 777039594- M12 eurofast Junction Box
- 6 ports
- Side exit home run cable with M23 multifast
- Plastic housing
General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 1.1 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Number of ports | 6 |
| I/O Port | Female, M12 × 1 |
| Signals Per Port | 1 |
| Homerun connector | Male, M23 × 1 with cable, Side exit |
| Housing material | Plastic |
| Voltage | 48 V |
| Current Per Port | 4 A |

