Product PKWC 4M 4413-*M
Ethernet Cordset
Connection Cordset
Ident. no.: 777043762- Right angle Female M8 picofast Connector
General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | US |
| Weight | 0 g |
Technical Data
| Application | Data |
| Design | Single-ended |
| Connector A | Female, M8 × 1, Right angle |
| Number of contacts | 4 |
| Coupling nut | Brass, CuZn, Nickel-plated |
| Fieldbus Protocol | Ethernet |
| Voltage | 125 V |
| Current | 2 A |
| Cable jacket | TPU, Teal |
| Number of Conductors | 4 |
| Special Features | Halogen free cableShielded |

