Product WKB 3T-4/XOR/SV
Actuator and Sensor Cordset
Connection Cordset
Ident. no.: U-23648- Right angle Female 1/2″ microfast Connector
General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 228.55 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Design | Single-ended |
| Connector A | Female, 1/2″-20 UNF, Right angle |
| Number of contacts | 3 |
| Coupling nut | Brass, CuZn, Nickel-plated |
| Voltage | 250 V |
| Current | 4 A |
| Length (L) | 4.0 m |
| Cable jacket | IRPVC, Yellow |
| Number of Conductors | 3 |

