Product VB2-FKM/FSM/FKM 57/S832
DeviceNet™ Splitter
2 Branch
Ident. no.: U0095-51- M12 eurofast

General data
| EAN | 4047101567977 |
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 42 g |
Technical Data
| Application | Data |
| Device type | Splitter |
| Connector A | , M12 × 1 |
| Connector B | , M12 × 1 |
| Number of Drops/Branches | 2 |
| Fieldbus Protocol | DeviceNet |
| Voltage | 250 V |
| Trunk Current | 4 A |
| Drop/Branch Current | 4 A |

