Product VBKB 40-CS12
Actuator and Sensor Junction Box
4 Port
Ident. no.: U0112-1- 1/2" microfast Junction Box
- 4 ports
- Side exit M23 multifast home run connector
- Plastic housing

General data
| EAN | 4047101053340 |
| Customs tariff number | 8536908530 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 325 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Number of ports | 4 |
| I/O Port | Female, 1/2″-20 UNF |
| Signals Per Port | 1 |
| Homerun connector | Male, M23 × 1, Side exit |
| Housing material | Plastic |
| Voltage | 250 V |
| Current Per Port | 4 A |

