Product VB 60.5-CS19/S878
Actuator and Sensor Junction Box
6 Port
Ident. no.: U0220-1- M12 eurofast Junction Box
- 6 ports
- Side exit M23 multifast home run connector
- Plastic housing

General data
| Customs tariff number | 8536908530 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 363.14 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Number of ports | 6 |
| I/O Port | Female, M12 × 1 |
| Signals Per Port | 2 |
| Homerun connector | Male, M23 × 1, Side exit |
| Housing material | Plastic |
| Voltage | 48 V |
| Current Per Port | 3 A |

