Product 6 RKF 30-RSF80
Passive Actuator/Sensor Junction Box, 6 Ports
7/8” minifast I/O Ports
Ident. no.: U0949-15- 7/8" minifast Junction Box
- 6 ports
- Side exit 1" minifast home run connector
- Aluminum housing
- I/O port: 3-pin

General data
| eCl@ss-Code (V5.1.4): | 27250313 -/- Communication interface, passive |
| Customs tariff number | 8536908530 |
| Country of origin | US |
| Weight | 789.59 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Number of ports | 6 |
| I/O Port | Female, 7/8″-16 UN |
| Number of contacts | 3 |
| Signals Per Port | 1 |
| Homerun connector | Male, 1″-16 UN, Side exit |
| Number of contacts | 8 |
| Housing material | Aluminum |
| Voltage | 300 V |
| Current Per Port | 4 A |
| Ampacity | 4 A per port, total current 9 A |

