Product 6 RKF 40-20M/CS10819
Actuator and Sensor Junction Box
6 Port
Ident. no.: U0962-04- 7/8" minifast Junction Box
- 6 ports
- Side exit home run cable
- Aluminum housing

General data
| Customs tariff number | 8536908530 |
| Country of origin | US |
| Weight | 3803.85 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Number of ports | 6 |
| I/O Port | Female, 7/8″-16 UN |
| Signals Per Port | 1 |
| Homerun connector | Cable, Side exit |
| Housing material | Aluminum |
| Voltage | 300 V |
| Current Per Port | 4 A |

