Product VB2-FSM 4.4/2FKM 4/SV
Actuator and Sensor Splitter
M12 Splitter
3-Wire
Ident. no.: U2-05676- Close coupled
- M12, Male, Straight, 4-pin
- 2x M12, Female, 4-pin

General data
| eCl@ss-Code (V5.1.4): | 27250313 -/- Communication interface, passive |
| Customs tariff number | 8536694020 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 42.44 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Design | Y-splitter |
| Connector A | Male, M12 × 1 |
| Connector B | Female, M12 × 1 |
| Number of Drops/Branches | 2 |
| Trunk Current | 4 A |
| Drop/Branch Current | 2 A |
| Approvals | UL Listed, RoHS, CE |

