Product WKM 30-6M/S90-SP
Actuator and Sensor Cordset
Connection Coil Cordset
Ident. no.: U2-12749- Right angle Female 7/8″ minifast Connector

General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | US |
| Weight | 839.75 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Design | Single-ended |
| Connector A | Female, 7/8″-16 UN, Right angle |
| Number of contacts | 3 |
| Coupling nut | Brass, CuZn, Nickel-plated |
| Voltage | 300 V |
| Current | 9 A |
| Length (L) | 1.0 m |
| Cable jacket | TPU, Yellow |
| Number of Conductors | 3 |
| Approvals | CE, RoHS |

