Product P-4 RKF 66-CS19
Hazardous Location Junction Box
4 Port
Ident. no.: U2-14384- 7/8" minifast Junction Box
- 4 ports
- Side exit M23 multifast home run connector
- Aluminum housing

General data
| Customs tariff number | 8536908530 |
| Country of origin | US |
| Weight | 558.32 g |
Technical Data
| Application | Hazardous Location |
| Number of ports | 4 |
| I/O Port | Female, 7/8″-16 UN |
| Signals Per Port | 2 |
| Homerun connector | Male, M23 × 1, Side exit |
| Housing material | Aluminum |
| Voltage | 150 V |
| Current Per Port | 3 A |
| Approvals | FM Div.2 |

