Product RK 4.5T-6-RS 4.5T/S2501/S90-SP
Identification Cordset
Extension Coil Cordset
Ident. no.: U2-15268- Straight Female M12 eurofast Connector
- Straight Male M12 eurofast Connector

General data
| EAN | 4047101488418 |
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 603 g |
Technical Data
| Application | RFID, RFID |
| Design | Double-ended |
| Connector A | Female, M12 × 1, Straight, A-code |
| Number of contacts | 5 |
| Coupling nut | Brass, CuZn, Nickel-plated |
| Connector B | Male, M12 × 1, Straight |
| Number of contacts | 5 |
| Coupling nut | Brass, CuZn, Nickel-plated |
| Fieldbus Protocol | RFID |
| Voltage | 250 V |
| Current | 4 A |
| Length (L) | 6.0 m |
| Cable jacket | TPU, Yellow |
| Number of Conductors | 4 |
| Special Features | Shielded |

