Product MT-RSM-2RKM 50
Actuator and Sensor Tee
Ident. no.: U2-15459- 7/8" minifast

General data
| EAN | 4047101565027 |
| Customs tariff number | 8536694020 |
| Country of origin | US |
| Weight | 152.52 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Device type | T-splitter |
| Connector A | , 7/8″-16 UN |
| Connector B | , 7/8″-16 UN |
| Number of Drops/Branches | 2 |
| Voltage | 600 V |
| Trunk Current | 10 A |
| Drop/Branch Current | 10 A |
| Approvals | UL, RoHS |

