Product RSM-2RKM 50-KF
Actuator and Sensor Tee
T-Splitter
5-Wire
Ident. no.: U2-25882- 7/8" minifast
- 7/8” Male, Straight, 5-pin
- 2x 7/8”, Female, Straight, 5-pin

General data
| Customs tariff number | 8536694020 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 1100 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Device type | T-splitter |
| Connector A | Male, 7/8″-16 UN |
| Connector B | 2 x Female, 7/8″-16 UN |
| Number of Drops/Branches | 2 |
| Voltage | 300 V |
| Trunk Current | 9 A |
| Drop/Branch Current | 9 A |
| Approvals | RoHS, UL Listed, CE, CSA |

