Product CAS-RKM 30-2M/S90-SP/BS8141-0/PG9
Actuator and Sensor Cordset
Extension Cordset
Ident. no.: U2-33876- Straight Female 7/8″ minifast Connector
- Straight Male M12 eurofast Connector
General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 1100 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Design | Double-ended |
| Connector A | Female, 7/8″-16 UN, Straight |
| Number of contacts | 3 |
| Coupling nut | Brass, CuZn, Nickel-plated |
| Connector B | Male, M12 × 1, Straight |
| Number of contacts | 4 |
| Coupling nut | Brass, CuZn, Nickel-plated |
| Voltage | 250 V |
| Current | 4 A |
| Length (L) | 2.0 m |
| Cable jacket | TPU, Yellow |
| Number of Conductors | 3 |

