Product WSC 2VBWK WKC 5724-DCL1
DeviceNet™ Splitter
Y multi-body
Ident. no.: U3-10463- M12 eurofast

General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 195.19 g |
Technical Data
| Application | Data |
| Device type | Splitter |
| Connector A | , M12 × 1 |
| Connector B | , M12 × 1 |
| Number of Drops/Branches | 3 |
| Fieldbus Protocol | DeviceNet |
| Voltage | 250 V |
| Trunk Current | 4 A |
| Drop/Branch Current | 4 A |
| Cable jacket | PVC |
| Special Features | Shielded |

