Product 8MB12-5P3-CS19
Actuator and Sensor Junction Box
8 Port
Ident. no.: U3086- M12 eurofast Junction Box
- 8 ports
- Top exit M23 multifast home run connector
- Plastic housing

General data
| EAN | 4047101720563 |
| Customs tariff number | 8536908530 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 411.7 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Number of ports | 8 |
| I/O Port | Female, M12 × 1 |
| Signals Per Port | 2 |
| Homerun connector | Male, M23 × 1, Top exit |
| Housing material | Plastic |
| Voltage | 48 V |
| Current Per Port | 2 A |

