Product VB 40-P7X5-CS12
Actuator and Sensor Junction Box
4 Port
Ident. no.: U7028- M12 eurofast Junction Box
- 4 ports
- Side exit M23 multifast home run connector
- Plastic housing

General data
| EAN | 4047101561760 |
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 322.28 g |
Technical Data
| Application | Signal |
| Number of ports | 4 |
| I/O Port | Female, M12 × 1 |
| Signals Per Port | 1 |
| Homerun connector | Male, M23 × 1, Side exit |
| Housing material | Plastic |
| Voltage | 48 V |
| Current Per Port | 4 A |

