Product RSV FKV RKV 48
PROFIBUS-PA Tee
Ident. no.: U8649- 7/8" minifast
- M12 eurofast

General data
| Customs tariff number | 8544429090 |
| Country of origin | US |
| Weight | 94.87 g |
Technical Data
| Application | Data |
| Device type | T-splitter |
| Connector A | , 7/8″-16 UN |
| Connector B | , M12 × 1 |
| Number of Drops/Branches | 2 |
| Fieldbus Protocol | PROFIBUS-PA |
| Voltage | 300 V |
| Trunk Current | 4 A |
| Drop/Branch Current | 4 A |
| Approvals | UL Listed, RoHS |

