Product FK 57-IDC
DeviceNet Field Wireable
M12 Male, Straight
Ident. no.: U8686- Female M12 eurofast Field Wireable
- 5 pins
- Insulation displacement termination
- Flat cable
General data
| EAN | 4047101036435 |
| Customs tariff number | 8536694020 |
| Country of origin | MX |
| Weight | 104 g |
Technical Data
| Application | Data |
| Fieldbus Protocol | DeviceNet |
| Connector A | Female, M12 × 1, Straight, A-code |
| Number of contacts | 5 |
| Connection mode | Insulation displacement terminal |
| Voltage | 250 V |
| Current | 4 A |

